Ciąża to wyjątkowy czas w życiu każdej kobiety. Przyszła mama potrzebuje znacznie więcej uwagi, odpoczynku i regeneracji, szczególnie w ostatnim trymestrze. Z tego względu tak ważna jest również odpowiednia ilość snu, na który wpływa kilka czynników. Do najważniejszych z nich należy dobrze zaaranżowana sypialnia z wygodnym łóżkiem. Jak zapewnić sobie zdrowy sen w ciąży? Skorzystaj z naszych poniższych rad, które przygotowaliśmy dla przyszłych mam.

Sen w ciąży – doskonały czas na regenerację i odpoczynek.

Bardzo często zdarza się, że kobiety w ciąży szukają ulgi w tym trudnym dla nich okresie, podczas którego ciało się zmienia, buzują hormony, a coraz większe zmęczenie daje się we znaki. Do tego wszystkiego wraz z kolejnymi tygodniami ciąży dochodzą również bóle kręgosłupa i stawów ze względu na obciążenie zwiększającą się wagą ciała. Niestety wymienione dolegliwości mają bezpośredni wpływ na pogorszenie jakości snu, który jest niezwykle ważny dla kobiet w ciąży. Ponadto jego niedobór może powodować chroniczne zmęczenie, pogorszone samopoczucie i brak odporności na stres, dlatego za wszelką cenę należy zadbać o zdrowy sen w ciąży, o którym przede wszystkim decyduje wygodny materac

Jaki materac dla kobiet w ciąży?

Odpowiedni materac w ciąży to podstawa wypoczynku. Powinien być idealny pod kątem skali twardości – nie za miękki ani nie zbyt twardy. W przypadku kobiet ciężarnych najlepiej sprawdzają się modele wykonane z pianki termoelastycznej, która dopasowuje się do naturalnych krzywizn ciała i zapewnia wygodną pozycję podczas odpoczynku w łóżku. Materace tego rodzaju reagują na temperaturę ciała, dzięki czemu gwarantują doskonałe podparcie dla zmieniającego się ciała w kolejnych tygodniach. Ponadto rewelacyjnie przepuszczają powietrze, zapewniając skuteczną cyrkulację, która niweluje rozwój i gromadzenie się szkodliwych dla zdrowia bakterii, roztoczy i pozostałych drobnoustrojów. Dodatkowo modele te są bardzo odporne na uszkodzenia, dlatego stanowią wieloletnią inwestycję, która zachowa przez długi czas znakomite właściwości.

Jaka pozycja podczas snu jest najwygodniejsza dla kobiet w ciąży?

Wiele kobiet ciężarnych szuka odpowiedniej dla siebie pozycji, która zapewni maksymalną wygodę. Lekarze prowadzący ciąże odradzają spanie na brzuchu i na plecach. Według specjalistów optymalną i najkorzystniejszą pozycją zarówno dla kobiety, jak i dziecka jest spanie na lewym boku. Pozycja ta jest uznawana za najbezpieczniejszą również w przypadku zaawansowanej ciąży. Natomiast w początkowej jej fazie warto wybierać pozycje wygodne dla mamy, które zapewnią 100% regenerację organizmu i przyjemny odpoczynek. Udany i niczym niezakłócony sen pozwoli czuć się komfortowo przez cały dzień.

Artykuły i poradniki

Zdrowy kręgosłup - jak zapobiegać i leczyć bóle pleców.

W ostatnich latach obserwujemy alarmujący wzrost problemów z kręgosłupem, dotykające już wszystkie grupy wiekowe. Artykuł zwraca uwagę na narastający problem chorób pleców oraz podejścia do jego rozwiązania. 

Czytaj dalej
Poradnik
Alvare
0 komentarze
3470 odsłony

IKEA Materace 160x200 vs ALVARE | Porównanie materacy

Rozważasz zakup materaca w IKEA? Odkryj, dlaczego materace ALVARE mogą być równie dobrym a nawet lepszym wyborem. Porównujemy jakość, komfort i wartość obu marek oraz skład materacy i otrzymane certyfikaty

Czytaj dalej
Artykuły
Alvare
855 odsłony

Materace 160x200 Allegro | Dlaczego nasz sklep ALVARE nie jest na Allegro

Dowiedz się, dlaczego decydując się na zakup materaca 160x200, warto zwrócić uwagę na ofertę naszej firmy ALVARE, zamiast na Allegro. Odkryj unikalne korzyści, które oferuje nasz sklep. Zobacz, jakie wartości dodane przynoszą nasze produkty i usługi w porównaniu z konkurencją.

Czytaj dalej
Artykuły
835 odsłony

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.
Produkt dodany do porównania
Produkt dodany do listy życzeń