Materace twarde H3 / H4 / H5

 Twarde materace są najczęściej wybierane przez osoby w przedziale wagowym 80kg-150kg. Materace o twardości H3, skierowane są dla osób w przedziale wagowym 80kg-120kg. Twardość  H4 -  to propozycja, dla osób puszystych o wadze 100kg-130kg. Natomiast najtwardsze podłoże H5, to propozycja dla osób bardzo puszystych od 130kg nawet do 200kg.

Uwaga: wraz z wyższą wagą materac będzie się szybciej zużywał. Aby przedłużyć jego żywotność, należy stosować wysokiej jakości stelaże elastyczne. Stelaże amortyzują nacisk i ochraniają materac przed szybkim zużyciem.

Dodatkowo, rewelacyjna  kolekcja PRO SYSTEM ze zmiękczającą nakładką termoelastyczną to propozycja dla par z różną wagą. Została specjalnie stworzona nawet dla par z bardzo dużą różnicą wagową.Wybierz rozmiar twardego materaca

Materace twarde

MATERAC EUFORIA PRO

18 Reviews

Materac z najwygodniejszą nakładką termoelastyczną na rynku Najwyższe wł. ortopedyczne i antyalergiczne. Aż 4x twardości materaca H2/H2+/H3-/H3. Idealny dla par z różnicą wag.

 PRODUKT ROKU 2015! 


⇑ KOKOS Z LATEKS / Twardy H3 (góra)
⇓ ELASTYCZNY / Średni H2+ (dół)
» NAKŁADKA MEMORY / Zmiękczająca górę materaca H2-
» Sprężynowy kieszeniowy 7 strefowy
» Pokrowiec na materac Eco100

1 690,00 zł

MATERAC EUFORIA KOKOS

Materac kokosowy
8 Reviews

Materac dla niezdecydowanych o dwóch różnych twardościach. Optymalne wł. ortopedyczne oraz wysokie antyalergiczne.


⇑ KOKOS Z LATEKS / Twardy H3 (góra)
⇓ ELASTYCZNY / Średni H2+ (dół)
» Sprężynowy kieszeniowy 7 strefowy
» Pokrowiec na materac Eco100

1 290,00 zł

MATERAC EUFORIA PLUS

9 Reviews

Materac dla niezdecydowanych o dwóch różnych twardościach. Wysokie wł. ortopedyczne i antyalergiczne


⇑ KOKOS Z LATEKS / Twardy H3 (góra)
⇓ TERMOELASTYCZNY / Średni H2 (dół)
» Sprężynowy kieszeniowy 7 strefowy
» Pokrowiec na materac Eco100

1 490,00 zł

MATERAC PERFEKT

Twardy materac
4 Reviews

Twardy materac o minimum 5x krotnej wyższej trwałości na odkształcenia. Dla osób o wysokiej wadze oraz do hoteli


⇑⇓ ELASTYCZNY HR WZMOCNIONY / H3 (góra i dół)
» Wzmocnione sprężyny kieszeniowe 
» Pokrowiec Eco100 lub trudnopalny

1 290,00 zł

MATERAC PERFEKT KOKOS

Materac do łózka
4 Reviews

Najbardziej twardy materac w naszym sklepie. Ponad 7x krotna wyższa trwałość na odkształcenia. Dla osób o bardzo wysokiej wadze (120-200 kg) oraz do hoteli


⇑ KOKOS Z LATEKS / Bardzo-twardy H4 (góra)
⇓ ELASTYCZNY HR WZMOCNIONY / Twardy H3 (dół)
» Wzmocnione sprężyny kieszeniowe
» Pokrowiec Eco100 lub trudnopalny

1 490,00 zł

MATERAC PERFEKT PRO

6 Reviews

 PRODUKT ROKU 2015! 

Materac z najwygodniejszą nakładką termoelastyczną na rynku. Ponad 10x krotna wyższa trwałość na odkształcenia. Polecany dla osób z wysoką wagą oraz do hoteli. Aż 4x twardości materaca H3-/H3/H3+/H4. Idealny dla par z bardzo dużą różnicą wag.


⇑ KOKOS Z LATEKS / B-twardy H4 (góra)
⇓ ELASTYCZNY HR WZMOCNIONY / Twardy H3 (dół)
» NAKŁADKA MEMORY / Zmiękczająca górę materaca
» Wzmocnione sprężyny kieszeniowe
» Pokrowiec Eco100 lub trudnopalna

1 990,00 zł
Wyświetla 1-6 of 6 produktów

DLA KOGO JESZCZE TWARDY MATERAC

Są wyjątki, gdzie dla osób o niższej i średniej wadze można zastosować twardy materac. To grupa osób preferujących tylko twarde materace, ale przy tym są bardzo aktywni fizycznie. Twardy materac, przy braku aktywności stopniowo uszkadza kręgosłup i powoduje za duże napięcia mięśniowe. Dlatego rano wstajemy z bóle pleców. Jednakże, wiadomo, że bardzo ciężko zmienić własne przyzwyczajenia. Dlatego, dla własnego zdrowia warto zrezygnować z twardego materaca jeśli ważymy poniżej 80kg.


W NASZYM SKLEPIE ZNAJDZIESZ TWARCE MATERACE:

Każdy człowiek ma inne potrzeby i wymagania, dlatego nasza oferta jest naprawdę szeroka. Osoby poszukujące twardego materaca z pewnością znajdą u nas idealny dla siebie. Takie materace są wytrzymałe i odporne na odkształcenia, więc będą służyć przez długi czas, nawet przy dużej eksploatacji. Materace twarde zostały stworzone z myślą o osobach, które nie lubią spać na miękkiej powierzchni i chcą, żeby materac nie zmieniał kształtu w momencie, gdy na nim zasypiają. Ważące mniej niż 80 kg powinny jednak rozważyć zakup materaca średnio twardego. Twardy materac ma wiele zalet, ale nie jest odpowiedni dla każdego.


Materac twardy dla osób o większej masie ciała

Osoby mające nieco nadprogramowych kilogramów mogą mieć problem ze znalezieniem w pełni wygodnego materaca. Szczególnie jeśli śpią z lżejszym partnerem, który wolałby materac miękki. Te nie nadają się dla osób ważących więcej niż 80 kg - nawet elastyczny model będzie zapadał się przy takim nacisku. Większa waga nie oznacza jednak, że nie można spać na wygodnym, dopasowanym do swoich potrzeb materacu. Twarde materace mają takie same właściwości, jak materace średnio twarde i miękkie, także dostępne w naszym sklepie. Są wzmocnione, ale równie elastyczne. Niektóre, jak model EUFORIA PRO, mają nakładki zmiękczające, dzięki czemu są wygodniejsze, zapewniając zwiększony komfort snu.


Materace twarde w trudnych sytuacjach

Jeżeli jedna osoba lubi materace twarde lub waży przeszło 120 kg, a druga nie więcej niż 80 kg i woli bardziej miękkie podłoże, nie oznacza to, że nie mogą spać razem! W takich przypadkach doskonałym rozwiązaniem jest zakup materaca PERFEKT PRO, który jest dostępny w aż 4 wersjach twardości. Doskonały dla par, a także jako materac hotelowy. Elastyczność i wzmocnienie sprawiają, że sprawdzi się w wielu sytuacjach, także wtedy, gdy nie wiadomo, jaki materac będzie najlepszy. Twarde materace są świetną opcją do pensjonatów, hoteli, gdzie jedno łóżko przeznaczone jest do sukcesywnego korzystania przez kolejnych gości. Choć są dedykowane głównie osobom o większej masie ciała, to mogą z nich korzystać wszyscy, co jest niemożliwe w przypadku materaca miękkiego.


Jak materac twardy wpływa na zdrowie?

Choć niektórzy przyzwyczajeni są do twardego materaca, to warto pomyśleć nad zmianą na jeden z oferowanych przez nas materacy średnio twardych. Ludzie ważący mniej niż 80 kg wywołują niewielki nacisk na materac, co w przypadku materaców twardych sprawia, że nie dostosowują się one dość dobrze do kształtu ich ciała. To może powodować ból pleców, czego przecież wolimy uniknąć. Materace twarde to produkty dedykowane osobom nieco cięższym. Najlepiej sprawdzają się przy wadze powyżej 120 kg. Dopiero wtedy ich elastyczność jest odczuwalna, a komfort spania odpowiedni. Zachęcamy do zapoznania się z naszym pełnym asortymentem - polecamy kołdry, poduszki oraz modele ortopedyczne.

Produkt dodany do porównania.
Produkt dodany do listy życzeń