RODZAJE MATERACY

Na rynku istnieje od kilku do kilkunastu konstrukcji materacy oraz do kilkudziesięciu rodzai materacy. Począwszy od materacy zbudowanych na bazie sprężyn bonellowych lub kieszeniowych po materace piankowe, które są całkowicie pozbawione sprężyn. Oprócz głównej bazy podparcia sprężynowej lub piankowej, która utrzymuje kręgosłup w pozycji anatomicznej, materace posiadają również różne rodzaje pianek, takie jak: elastyczna, wysokoelastyczna, termoelastyczna, lateksowa oraz kokosowa. Każda z powyższych pianek w połączeniu z bazą podparcia zapewnia inny komfort snu: miękki, średni, twardszy lub bardzo twardy. Dzięki takiej różnorodności konstrukcji i konfiguracji, każda osoba na pewno znajdzie coś dla siebie.

Jeśli nie wiesz jaki materac będzie dla Ciebie najlepszy, skorzystaj z naszego krótkiego poradnika.

Typy materacy:

 • Materace sprężynowe kieszeniowe kieszeniowe (na każdą wagę)
 • Materace piankowe, bez sprężyn (dla dzieci i osób do 80kg)
 • Miękkie materace H1 / H2- (Dla dzieci i osób szczupłych)
 • Średnio- twarde materace H2 (dla dzieci od 20kg, oraz dla osób do 110 kg
 • Twarde i bardzo materace H3 i H4 ( dla osób od 80kg)

MATERAC KIESZENIOWY

Jaki materac kieszeniowy wybrać

Materace zbudowane na bazie sprężyn kieszeniowych 1 lub 7 strefowych to obecnie jedne z najlepszych i najchętniej wybieranych materacy na rynku. Odznaczają się rewelacyjną bazą podparcia, zapewniającą prawidłowe ułożenie kręgosłupa. Polecane są praktycznie dla każdej grupy wiekowej i wagowej. Jeśli zastanawiasz się jaki materac kieszeniowy wybrać, podpowiadamy: Najlepsze połączenie sprężyn kieszeniowych uzyskujemy z piankami termoelastycznymi lub wysokoelastyczną

Rodzaje materacy kieszeniowych:

 • Materace termoelastyczne
 • Materace lateksowe
 • Materace elastyczne
 • Materace wysokoelastyczne
 • Materace kokosowe

MATERAC TERMOELASTYCZNY

Jaki materac termoelastyczny wybrać

Materace zbudowane na bazie pianki termoelastycznej to obecnie jedne z najwygodniejszych materacy na rynku. Pianka termoelastyczna bardzo precyzyjnie dopasowuje się do ciała, maksymalnie odciążając mięśnie stabilizujące kręgosłup. Skutecznie niweluje bóle kręgosłupa, jednocześnie zapewniając niesamowity komfort snu. Materac termoelastyczny w połączeniu ze sprężynami kieszeniowymi odznacza się najwyższymi właściwościami ortopedycznymi i rehabilitacyjnymi.

Rodzaje materacy termoelastycznych

 • Materace termoelastyczne kieszeniowe
 • Materace z samej pianki termoelastycznej
 • Materace termoelastyczne łączone z innymi piankami

MATERAC WYSOKOELASTYCZNY

Materace z pianką wysokoelastyczną

Materace zbudowane na bazie pianki wysokoelastycznej to drugie (zaraz po materacach termoelastycznych) najwygodniejsze materace na rynku. Pianka wysokoelastyczna świetnie dopasowuje się do ciała i zapewnia odpowiednie odciążenie dla mięśni stabilizujących kręgosłup. Skutecznie niweluje bóle mięśni, jednocześnie zapewniając wysoki komfort snu. Materac wysokoelastyczny w połączeniu ze sprężynami kieszeniowymi odznacza się bardzo wysokimi właściwościami ortopedycznymi i rehabilitacyjnymi.

Rodzaje materacy termoelastycznych

 • Materace wysokoelastyczne kieszeniowe
 • Materace z samej pianki wysokoelastycznej
 • Materace wysokoelastyczne łączone z innymi piankami

MATERAC LATEKSOWY

Jaki materac lateksowy wybrać

Kilkanaście lat temu materace zbudowane na bazie pianki lateksowej były najbardziej wygodnymi i pożądanymi materacami do spania. Żadna inna pianka nie była w stanie dorównać komfortowi piance lateksowej. Jednakże czasy się zmieniają i zmienia się technologia. Od pewnego czasu na rynku pojawiły się jeszcze bardziej komforotowe pianki: wysokoelastyczna i termoelastyczna, powoli spychając materace lateksowe na dalsze miejsce.

Rodzaje materacy termoelastycznych

 • Materace lateksowe kieszeniowe
 • Materace z samej pianki lateksowej
 • Materace lateksowe łączone z innymi piankami

MATERAC ELASTYCZNY

Jaki materac elastyczny wybrać

Materace zbudowane na bazie pianki elastycznej odznaczają się uniwersalną twardością H2+. Nie są za miękkie ani za twarde i dlatego preferują je zarówno osoby szczupłe jak i o średniej i wyższej wadze. Pianka elastyczna zapewnia odpowiednii komfort snu oraz odpowiednią żywotność materaca. Materac elastyczny w połączeniu ze sprężynami kieszeniowymi odznacza się podwyższonymi właściwościami ortopedycznymi i rehabilitacyjnymi.

Rodzaje materacy elastycznych

 • Materace elastyczne kieszeniowe
 • Materace z samej pianki elastycznej
 • Materace elastyczne łączone z innymi piankami

Bezpłatna dostawa

Zamów materac i dokonaj przelewu a materac prześlemy Ci za darmo na podany adres, na terenie całego kraju. Jeżeli nie masz możliwości lub czasu by zamówiony materac odebrać osobiście w domu, równie dobrze możesz go odebrać w oddziale DPD lup UPS w miastach podanych poniżej.

Materace są pakowane rolowane próżniowo i mieszczą się do każdego samochodu osobowego

Wykaz oddziałów DPD i UPS, odbioru osobistego materaca:

Białystok; Bielsko Biała; Bydgoszcz; Chełm; Ciechanów; Częstochowa; Elbląg; Ełk; Gdańsk; Gorzów Wielkopolski; Grudziąc; Jelenia Góra; Kalisz; Katowice; Kielce; Konin; Koszalin; Kraków; Legnica; Leszno; Lublin; Łódź; Nowy Sącz; Olsztyn; Opole; Ostrołęka; Pabianice; Piła; Piotrków Trybunalski; Płock; Poznań; Przemyśl; Radom; Rawa Mazowiecka; Rzeszów; Siedlce; Sieradz; Słupsk; Stalowa Wola; Szczecin; Szczecinek; Tatrnów; Toruń; Warszawa; Włocławek; Wrocław; Września; Zakopane; Zamość; Zielona Góra

+

JUŻ DZIESIĄTKI TYSIĘCY

NASZYCH PRODUKTÓW DO SPANIA
W TYM MATERACY O NIETYPOWYCH WYMIARACH
ZAGOŚCIŁO W PAŃSTWA SYPIALNIACH A TAKŻE HOTELACH

Produkt dodany do porównania
Produkt dodany do listy życzeń