Rodzaje materacyMaterac można podzielić na dwie części: bazę podparcia oraz strefę komfortu. Baza podparcia zazwyczai jest twardsza niż strefa konfortu i ma za zadanie podpierać kręgosłup tak aby się nie zapadał do środka materaca. Natomiast strefa komfortu ma nam zapewnić jak najwyższą jakość snu. Na rynku istnieją 3 konstrukcje materacy mające zapewnić odpowiednią bazę podparcia ciała: sprężynowe bonellowe, kieszeniowe oraz piankowe. Strefy komfortu uzyskuje się przez zastosowanie różnego rodzaju pianek o innych właścowościach oraz twardościach takich jak: elastyczna, wysokoelastyczna, termoelastyczna, lateksowa oraz kokosowa. Każda z powyższych pianek w połączeniu z bazą podparcia zapewnia inny komfort snu: miękki, średni, twardszy lub bardzo twardy. Dzięki takiej różnorodności konstrukcji i konfiguracji, każda osoba na pewno znajdzie coś dla siebie.

Jeśli nie wiesz jaki materac będzie dla Ciebie najlepszy, skorzystaj z naszego krótkiego poradnika.


MATERAC KIESZENIOWY

Chociaż pierwszy materac kieszeniowy został wynaleziony ponad 100 lat temu, to do dzisiaj dzielnie stawia czoła materacom piankowym. Do tej pory trudno znaleźć dla materaca kieszeniowego godnego konkurenta.

Czytaj dalej
Alvare
0 komentarze
60550 odsłony

Jaki materac dla alergika?

Wybór odpowiedniego materaca to nie lada wyzwanie, szczególnie dla alergików. Ostatnimi czasy alergie są coraz częstszym zjawiskiem, dlatego producenci tych elementów wyposażenia sypialni wykorzystując nowoczesne rozwiązania

Czytaj dalej
Alvare
0 komentarze
1949 odsłony

Twardość materaca - jak wybrać?

Sen jest bardzo ważny w życiu każdego z nas, dlatego dbanie o jego komfort jest bardzo ważne dla naszego zdrowia. W celu wygodnego odpoczynku decydujemy się na łóżko wraz z materacem wyróżniającym się wieloma cechami, którym warto przyjrzeć się bliżej podczas zakupu. Jednym z najważniejszych parametrów

Czytaj dalej
alvare
0 komentarze
1207 odsłony

Jaki materac wybrać?

Spokojny i relaksujący sen jest podstawą zdrowego życia. Szczególnie ma to znaczenie dla osób cierpiących na schorzenia kręgosłupa, dla tych, którzy nie wysypiają się zbyt dobrze lub cierpią na bezsenność. W takim przypadku pomoże dobrze dobrany materac.

Czytaj dalej
Alvare
0 komentarze
901 odsłony
Produkt dodany do porównania
Produkt dodany do listy życzeń