MATERAC KIESZENIOWY - CO TO JEST?

CO TO JEST MATERAC KIESZENIOWY

Historia materaca kieszeniowegoMaterac sprężynowy, kieszeniowy to następca już wysłużonego i niechcianego materaca sprężynowego bonellowego. Materac kieszeniowy zbudowany jest na bazie pojedynczych sprężyn, które są luźno umieszczone w osobnych, materiałowych kieszonkach. Taka konstrukcja sprawia, że materiał to jedyny punkt styczny sprężyn, a sprężyny po za materiałem nie są niczym  innym ze sobą zespolone.  Dzięki takiemu połączeniu sprężyny pracują całkowicie niezależnie od siebie i są niesamowicie ciche. Takie rozwiązanie to nie tylko najlepsza możliwa baza podparcia naszego ciała ale również maksymalne odciążenie mięśni stabilizujących kręgosłup. Taki materac nie tylko dba o nasz kręgosłup ale również zapewnia wyjątkowe właściwości ortopedyczne. 

DLACZEGO MATERAC KIESZENIOWY ZASTĄPIŁ MATERAC BONELLOWY

Myli się ten co myśli, że materac o wadliwej i starej konstrukcji sprężynowej bonellowej wyszedł już całkowicie z użytku. Prosta budowa i w miarę niska cena sprawiła, że sprężyny bonellowe lub faliste nadal stosowane są w różnego rodzaju tapczanach, wersalkach i sofach i w nielicznych przypadkach również w materacach. Natomiast sprężyny kieszeniowe na dobre przejęły rynek materacy. Do dnia dzisiejszego trudno znaleźć godnego konkurenta, dla materaca kieszeniowego, gdzie trwałość i komfort stała by również na tak wysokim poziomie. Materac kieszeniowy to najlepsza baza podparcia zapewniająca precyzyjne dopasowanie się do krzywizn kręgosłupa. Aktualnie to najbardziej żywotny i odporny materac na wszelkie obciążenia i zniekształcenia. Naszym zdaniem materac na bazie sprężyn kieszeniowych, przez wiele lat będzie przodował, jako najlepszy materac dla naszego kręgosłupa!

HISTORIA MATERACA KIESZENIOWEGO

Historia materaca kieszeniowegoWynalazcą pierwszej sprężyny kieszeniowej, która została opatentowana już ponad 100 lat temu był James Marshal. Do dnia dzisiejszego sprężyna kieszeniowa nazywana jest od jego nazwiska „sprężyną Marshalla”. Sprężyny kieszeniowe były nowszą wersją sprężyny bonnelowej, które jak podają źródła historyczne została wynaleziona dzięki dorożkarzom. W latach 30. Marshall założył fabrykę materacy, które do tej pory uznawane są jako jedne z najlepszych materaców kieszeniowych na świecie. Do dnia dzisiejszego trwa zażarta dyskusja, wyższości materaca kieszeniowego nad piankowym lub odwrotnie. Naszym zdaniem przewaga materaca kieszeniowego pod wieloma względami nad materacem piankowym jest nadal ogromna. Jak na razie nic nie zapowiada uśmiercenia materacy kieszeniowych.

  • Pierwszy materac kieszeniowy opuścił fabrykę ponad 80 lat temu
  • Wynalazcą pierwszej sprężyny na świecie był prawdopodobnie dorożkarz
  • Mimo, że materace kieszeniowe to bardzo stary wynalazek nic nie zapowiada ich końca
  • Według naszych długoletnich doświadczeń uważamy, że materace kieszeniowe mają nadal ogomną przewagę nad materacami piankowymi

CZY WARTO KUPIĆ MATERAC KIESZENIOWY

Historia materaca kieszeniowegoWedług nas zakup materaca kieszeniowego to nadal najlepszy, możliwy wybór. Materac kieszeniowy odznacza się najlepszą bazą podparcia, utrzymując cały czas nasz kręgosłup w najbardziej możliwej anatomicznej pozycji ciała i kręgosłupa. Materac na bazie sprężyn kieszeniowych zapobiega powstawaniu lordozy i innych skrzywień kręgosłupa oraz karku podczas snu. Materac sprężynowy nie zapada się po latach użytkowania tak jak materac piankowy. Odznacza się najwyższą przewiewnością, ponieważ między sprężynami powstaje poduszka powietrzna, dzięki czemu materac jest cały czas wentylowany i nie ulega zawilgoceniu. Jest to najlepsze rozwiązanie dla alergików. Niestety materac piankowy, ze względu na swoją budowę praktycznie nie posiada, wysokiej przewiewności

  • Naszym zdaniem zakup materaca kieszeniowego to nadal najlepszy możliwy wybór
  • Materac kieszeniowy to najlepsza baza podparcia naszego kręgosłupa
  • Odznacza się najwyższą przewiewnością
  • Materace na bazie sprężyn kieszeniowych są znacznie trwalsze niż materace piankowe
  • Zapobiega powstawaniu lordozy i innych skrzywień kręgosłupa

ZALETY MATERACA KIESZENIOWEGO

Historia materaca kieszeniowego

Naszym zdaniem zakup materaca kieszeniowego to nadal lepszy, wybór niż zakup materaca piankowego. Jednakże, aby zakup, był dla nas bardzo korzystny, muszą zostać spełnione poniższe warunki: materac musi  zostać wyprodukowany na bazie wysokich klasy surowców takich jak, sprężyny, pianki, pokrowce a do klejenia muszą być użyte tylko nietoksyczne kleje ekologiczne na bazie wody. Jeżeli powyższe warunki nie zostaną spełnione, to nie łudźmy się, że materac spełni nasze wymagania. Materac kieszeniowy odznacza się najlepszą bazą podparcia, utrzymując nasz kręgosłup w najbardziej możliwej anatomicznej pozycji ciała i kręgosłupa. Zapobiega powstawaniu lordozy i innych skrzywień kręgosłupa podczas snu. Materac kieszeniowo - sprężynowy nie zapada się po latach użytkowania tak jak materac piankowy. W środku materaca formatka kieszeniowa posiada przestrzeń wypełnioną powietrzem, które  podczas przemieszczania się ciała jest jednocześnie wypompowywane i wpompowywane. Dzięki temu materac jest bardzo dobrze wentylowany i nie ulega zawilgoceniu. Zawilgocony materac (mimo, że tego nie odczuwamy) to idealne środowisko dla roztoczy. Dlatego materacami kieszeniowymi powinny zainteresować się również osoby o skłonnościach alergicznych i astmatycznych.  Niestety materac piankowy, ze względu na swoją budowę praktycznie nie posiada, wysokiej przewiewności

WADY MATERACA KIESZENIOWEGO

Wady-materaca-kieszeniowego

Według nas materac kieszeniowy nie posiada żadnych wad, przynajmniej nie posiada ich wiele. Więc zastanawiacie się dlaczego jest tak wielu przeciwników materacy kieszeniowych? (tak dla sprostowania, przeciwników materacy piankowych jest prawdopodobnie więcej) Odpowiedź jest prosta albo ktoś zakupił kiepskiej jakości materac kieszeniowy albo to praktyka marketingowa firm sprzedających materace, gdzie marże na materacach piankowych są po prostu większe. To skąd Ci przeciwnicy i co może w materacu kieszeniowym zawieść? Jeżeli, sprzedawca oferuje materac w bardzo atrakcyjnej cenie to możemy być pewni, że jest to materac wątpliwej jakości i w nim może zawieść wszystko. Nie da się wyprodukować materaca taniego i dobrego, nie ma takiej możliwości. W tanim materacu oszczędza się na wszystkim zaczynając, od cieńszych sprężyn (aby zaoszczędzić na drucie), użycie kiepskich jakości pianek, które szybko osiadają z powodu braku odpowiedniej odbojności, do braku filcu zabezpieczającego piankę przed oddziaływaniem sprężyn. Dobrze wyprodukowany materac kieszeniowy nie ma prawa zawieźć! Ale za tym idzie oczywiście duża wyższa cena. Druga grupa przeciwników materacy kieszeniowych to niektóre firmy zajmujące się sprzedażą materacy. Dlaczego sprzedawcy odradzają zakupu materaca kieszeniowego i stosują praktyki mające na celu wykazać wyższość materacy piankowych nad kieszeniowymi? W tym przypadku jest to kwestia kilku czynników: Po pierwsze uzyskanie wyższej prowizji podczas sprzedaży materaca piankowego, niższe koszty magazynowania i transportowania. No i własne przekonania sprzedawcy.

Jak zbudowany jest materac kieszeniowy

Naszym zdaniem

Zalety materaca kieszeniowego są niepodważalne i ciężko doszukać się jakiekolwiek wady w takiej konstrukcji. Oczywiście wszystko zależy od jakości takiego materaca. Na rynku najtańsze materace kieszeniowe są bardzo wątpliwej jakości, przez co mogą popsuć ogólną opinię niektórych użytkowników. Naszym zdaniem materac kieszeniowy jeszcze długo bedzie górował nad materacam piankowym.

Ogólna ocena

BUDOWA MATERACA KIESZENIOWEGO

Jak zbudowany jest materac kieszeniowy

JAK ZBUDOWANY JEST MATERAC KIESZENIOWY

Materac kieszeniowy zbudowany jest na bazie sprężyn, gdzie każda z nich umieszczona jest w osobnej, materiałowej kieszonce. Dzięki takiej konstrukcji sprężyny nie stykają się ze sobą i uginają się niezależnie od siebie.  Zapewniają równomierne ułożenie ciała po całej długości i szerokości materaca. Materac kieszeniowy odznacza się najlepszą bazą podparcia, zapewniającą najbardziej anatomiczne ułożenie kręgosłupa. Materac kieszonkowy polecany jest praktycznie dla każdej grupy wiekowej i wagowej. Naszym zdaniem materac na bazie sprężyn kieszeniowych jeszcze długo będzie przodował pod względem komfortu z każdym materacem piankowym. 

Elementy składowe materaca kieszeniowego

  • Typy materacy: Pocket, Multi Pocket, Lux Pocket oraz Hybryda
  • Strefy twardości materacy: 1, 7 i 9 strefowe oraz wielostrefowe
  • Oferowane pianki: elastyczna, wysokoelastyczna, termoelastyczna, lateksowe oraz mata kokosowa
  • Elementy składowe materaca: formatka kieszeniowa, pianki, filc, pokrowiec, owata,

MATERAC POCKET

Materac zawierający ok 280 sprężyn na m/2. Jest to najbardziej popularny i najczęściej kupowany materac na rynku. Charakteryzuje się rewelacyjnymi parametrami i najniższą ceną w porównaniu z materacami Multi Pocket i Lux Pocket. Materac kieszeniowy typu Pocket występuje w każdej twardości od miękkiego H1, średnio-twardego H2, twardego H3 do bardzo twardego. Materac jest świetnie dostosowany dla osób od 20 do 120 kilo. Z założenia materac Multi Pocket i Lux Pocket, miał być lepszym następcą materaca typu Pocket wyprzedzając go pod względem jeszcze bardziej komfortowej bazy podparcia kręgosłupa. W praktyce po za dużo wyższą ceną, nie ma potwierdzenia, wyższości tych materacy. Naszym zdaniem materac Pocket to najlepsza propozycja między ceną a jakością. Materace Pocket nadal mają wysoki udział na rynku i nie wydaje się by w najbliższym czasie coś się zmieniło.

MATERAC MULTI POCKET

Materac zawierający ok 508 sprężyn na m/2. Zbudowany jest ze znacznie cieńszych sprężyn o dwuktrotnie mniejszej średnicy niż materac typo Pocket. Z założenia materac Multi Pocket, miał być lepszym następcą materaca typu "pocket" wyprzedzając go pod względem jeszcze bardziej komfortowej bazy podparcia kręgosłupa. W praktyce jednak nie ma potwierdzenia, wyższości materaca typu "multipocket" nad materacem typu "pocket". Materac kieszeniowy typu Multi Pocket występuje najczęściej w twardościach: miękki H1 oraz średnio-twardy H2. Rzadziej można spotkać materac o wysokiej twardości H3 i H4. Materac jest świetnie dostowosowany dla osób od 20 do 120 kilo. Naszym zdaniem materac Multi Pocket po za ceną nie wyróżnia się żadnymi innymi zaletami.

MATERAC LUX POCKET

Materac zawierający ok 1000 sprężyn na m/2. Zbudowany jest z bardzo cieniutkich sprężyn o bardzo małej średnicy. Z założenia materac Lux Pocket, miał być lepszym następcą materaca typu "Multi Pocket" mającą zapewnić najlepszą bazę podparcia kręgosłupa. Jednakże, tak jak w przypadku materacy Multi Pocket nie ma potwierdzenia, wyższości materaca typu Lux Pocket nad materacami typu Pocket czy Lux Pocket. Materac kieszeniowy typu Multi Pocket występuje najczęściej w twardościach: miękki H1 oraz średnio-twardy H2. Rzadziej można spotkać materac o wysokiej twardości H3 i H4. Materac jest świetnie dostosowany dla osób od 20 do 120 kilo. Naszym zdaniem materac Lux Pocket ma za gęsto upakowane sprężyny, i nie mają tyle miejsca by pracować tak nie zależnie jak materace Pocket czy Multi Pocket.

MATERAC HYBRYDOWY

Materac produkowany w różnych konfiguracjach sprężyn 280, 508 lub 1000 sztuk na m/2. Z założenia materac Hybrydowy ma łączyć najlepsze cechy materaca kieszeniowego i materaca piankowego. W praktyce jest to zastosowanie dwóch lub więcej warstw pianek o różnej odbojności i twardości. W materacu Hybrydowym najwygodniejsza pianka tak jak np. termoelastyczna lub wysokoelastyczna umieszczona jest na samej górze, a pod nią umieszcza się piankę nieco sztywniejszą. Dzięki takiemu rozwiązaniu ciało zapada się trzystopniowo, zapewniając najlepszy komfort snu. Naszym zdaniem jest to najlepiej sprawdzająca się konfiguracja materaca. Jednakże, po za pięknie brzmiącą nazwą Materac Hybrydowy jest to porostu standardowy materac kieszeniowy ze zwiększoną ilością warstw pianki o różnych właściwościach i twardosciach. Jednym słowem stary dobry materac kieszeniowy w nowym opakowaniu

Jak zbudowany jest materac kieszeniowy

Naszym zdaniem

Można powiedzieć, że zwyciężca jest tylko jeden. Ale w tym przypadku sprawa nie jest taka oczywista. Materac Hybrydowy oczywiście góruje nad innymi typami materacy, jednakże jego wysoka cena sprawia, że nie każdy może pozwolić sobie na taki luksus. Dlatego w tym przypadku jesteśmy zobowiązani postawić najwyższą ocenę również materacowi typu Pocket, który jest najlepszym wyborem uwzględniając najlepszą cenę w porównaniu do komfortu.

Zwycięzcy rankingu:

MATERAC POCKET  |  MATERAC HYBRYDOWY

MATERAC 1 STREFOWY

W materacu kieszeniowym jednostrefowym wszystkie sprężyny posiadają tą samą twardość bez podziału na strefy twardości. W naszej firmie tego typu materace produkowane są na dużo grubszych sprężynach, gdzie baza podparcia jest znacznie twardsza oraz dużo bardziej odporna na odkształcenia w porównaniu ze standardowymi materacami strefowymi. Materace 1 strefowe ze względu na swoją najwyższą trwałość skierowane są dla osób o bardzo wysokiej wadze (powyżej 120 kg) oraz do hoteli i pensjonatów. Osoba o wyższej wadze, kładąc się na materacu wytwarza na niego duży nacisk, który automatycznie tworzy odpowiednie strefy i dopasowuje się do linni kregosłupa.

MATERAC 7 STREFOWY

Materac 7 strefowy to obecnie najpopularniejszy i najchętniej kupowany materac kieszeniowy na rynku. Charakteryzuje się zróżnicowaną twardością sprężyn, które są umieszczone poprzecznie po całej długości materaca. W Materac jest podzielony na 7 stref, gdzie sprężyny układane są na przemian raz twardsze raz miększe. Dwie twarde strefy umieszczone są w odcinku: bark i biodro, natomiast 5 miększych stref w odcinku: główa, nogi, stopy, tułw. Gdzięki takiemu ułożeniu materac bardzo precyzyjnie układa się do linni kręgosłupa, zapewniając maksymalne odciążenie mięśni na całym odcinku ciała.

MATERAC 9 STREFOWY

Materac 9 strefowy posiada dodatowe dwie strefy twardości więcej niż materac 7 strefowy. Materac o aż tylu strefach twardości nie ma żadnego prakycznego uzasadanienia. Tak gęsto upakowane strefy w materacu, zmuszają nas do spania w jednym miejscu, bo gdy się przesuniemy, będziemy spali na złych strefach, narażając nasz kręgosłup na nienaturalne obciążenia. Tego typu materace powstały tylko i wyłącznie w celach marketingowych. Naszym zdaniem wydatek na materac 9 strefowy, to zbędny wydatek. Opierając się na dokładnej anatomii człowieka, to najbardziej dostosowanym materacem do naszego ciała jest materac 5 strefowy (na tyle części dzieli się ciało ludzkie). Dodatkowe dwie strefy w materacu 7 strefowym ani nie przynoszą żadnego pożytku ani nie wpływają negatywnie na nasze ułożenie ciała. Po prostu są bo w ofercie ładniej prezentuje się opis takiego materaca.

MATERAC WIELOSTREFOWY

Jeżeli takie materace zostały wyprodukowane, to należy je jak najszybciej zniszczyć bo mogą wyrządzić dużo więcej krzywdy dla naszego zdrowia niż materace 9 strefowe. Takie materace nie mają prawa istnieć! Więc dlaczego materace wielostrefowe możemy zobaczyć na różnych stronach internetowych? Niestety jest to typowy chwyt marketingowy, gdzie jako strefy, podaje się ilość rzędów sprężyn w materacu. Naszym zdaniem wydatek na materac wielostrefowy, to najgorszy wydatek. Opierając się na dokładnej anatomii człowieka, to najbardziej dostosowanym materacem do naszego ciała jest materac 5 strefowy (na tyle części dzieli się ciało ludzkie). Materac wielostrefowy nie tylko nie przynosie żadnego pożytku ale również może bardzo fatalnie wpłynąć na stan naszego kręgosłupa. Ale uwzględniająć sam marketing, to taki materac wielostrefowy świetnie prezentuje się w ofercie.

RODZAJE MATERACY KIESZENIOWYCH

  • RODZAJE MATERACY KIESZENIOWYCH

Jak wcześniej opisywaliśmy sama formatka kieszeniowa pełni tylko zadanie bazy podparcia ciała. Jej głównym celem jest utrzymywanie  kręgosłupa w odpowiedniej pozycji anatomicznej. Dlatego aby materac był w pełni funkcjonalny i komfortowy stosuje się pianki i maty o różnej twardości i odbojności. Najtańszą i najczęściej spotykaną pianką w materacach kieszeniowych jest standardowa pianka elastyczna o średniej twardości H2. Następną grupą pianek o wyższym komforcie i średniej twardości są pianki: wysokoelastyczna, termoelastyczna oraz odchodząca powoli do lamusa pianka lateksowa. ostatnim typem pianki jest mata kokosowa o wyższej twardości H3 lub h4. Tego typu maty mają przede wszystkim za zadanie utwardzenia materaca.

  • Jak wygląda proces produkcji materaca kieszeniowego?

Proces produkcji materaca kieszeniowego jest skomplikowany i wymaga specjalistycznej wiedzy i umiejętności. Poniżej znajduje się krótki opis tego procesu:
1. Przygotowanie surowców: Najpierw niezbędne są surowce, takie jak sprężyny kieszeniowe, pianka, tkaniny i inne materiały potrzebne do produkcji materaca.
2. Montaż sprężyn kieszeniowych: Sprężyny kieszeniowe są montowane w indywidualne kieszenie, co pozwala im pracować niezależnie od siebie, zapewniając odpowiednie podparcie ciała.
3. Warstwa pianki: Warstwa pianki jest nakładana na sprężyny kieszeniowe, aby zapewnić dodatkowe wsparcie i wygodę.
4. Opatulenie: Materac jest opatulony w tkaninę, która jest wytrzymała i łatwa w utrzymaniu czystości.
5. Kontrola jakości: Każdy materac jest dokładnie sprawdzany pod kątem jakości i trwałości, zanim zostanie wysłany do sprzedaży.
6. Pakowanie: Materac jest pakowany w odpowiednią opakowanie, aby zapewnić jego bezpieczeństwo w transporcie.


Produkcja materaca kieszeniowego wymaga wysokiej jakości maszyn i sprzętu, a także doświadczenia i umiejętności pracowników. Dlatego ważne jest, aby wybierać materace od renomowanych i zaufanych producentów, którzy stosują najlepsze praktyki produkcyjne i zapewniają wysokiej jakości produkty.

  • Jak wygląda przekrój materaca kieszeniowego?
Materac kieszeniowy co to jest?

Przekrój materaca kieszeniowego składa się z kilku warstw, które zapewniają wygodę i podparcie ciała. Typowy przekrój materaca kieszeniowego może wyglądać następująco: 1. Warstwa powierzchniowa: To górna warstwa materaca, która jest najbliżej naszego ciała. Może być wykonana z pianki, włókna lub innych materiałów, które zapewniają wygodę i miękkość. 2. Sprężyny kieszeniowe: Są to indywidualne sprężyny zamknięte w osobnych kieszeniach. Każda sprężyna działa niezależnie, co zapewnia lepsze podparcie i wygodę.
3. Warstwa wsparcia: To dodatkowa warstwa pianki lub innego materiału, która działa jako dodatkowe wsparcie dla sprężyn kieszeniowych.
4. Warstwa bazowa: To dolna warstwa materaca, która jest przymocowana do ramy łóżka. Może być wykonana z twardego materiału, takiego jak drewno lub inny twardy materiał, który zapewnia stabilność i trwałość materaca.
Przekrój materaca kieszeniowego jest zaprojektowany tak, aby zapewnić jak najlepsze wsparcie i wygodę, dostosowując się do kształtu ciała i zapewniając odpowiednie podparcie dla każdej części ciała.

+

JUŻ DZIESIĄTKI TYSIĘCY

NASZYCH MATERACY KIESZENIOWYCH 1 I 7 STREFOWYCH
ZAGOŚCIŁO W PAŃSTWA SYPIALNIACH A TAKŻE HOTELACH

Produkt dodany do porównania.
Produkt dodany do listy życzeń