Dlaczego nie się wyspać.

Problemy ze snem

Czy zastanawiałeś się dlaczego niektóre osoby mogą się wyspać dosłownie na wszystkim a Ty co noc przeżywasz męki śpiąc na swoim materacu? Od tego czy się dobrze wyśpisz i nie wstaniesz rano połamany zależy od kilku czynników takich jak: 

 • Odpowiednia aktywność fizyczna
 • Brak problemów z kręgosłupem
 • Brak stresu
 • Odpowiednio przewietrzona sypialnia
 • Odpowiednia temperatura w sypialni
 • Brak czynników zewnętrznych takich jak np. chrapanie partnera
 • Odpowiednio dobrany wymiar materaca
 • Dobrze wybrany materac i poduszka

CZY AKTYWNOŚĆ FIZYCZNA ZMNIEJSZA BÓLE PLECÓW


Aktywność fizyczna a senTutaj mamy bardzo dobrą wiadomość TAK aktywność fizyczna (ale umiarkowana i nie każda), bardzo wpływa na jakość naszego kręgosłupa . Organizm podczas aktywności fizycznej dostarcza odpowiednią ilość składników całemu organizmowi, zapewnia rozciągnięcie mięśni, dotlenia organizm, usuwa toksyny oraz redukuje napięcie stresu. Podczas snu organizm jest rozluźniony i odstresowany, dzięki czemu następnego dnia wstajemy wypoczęci i rześcy.

CZY STRES WPŁYWA NA JAKOŚĆ SNU


Stres a senNiestety stres bardzo negatywnie wpływa na jakość naszego snu. Nawet, gdy będziemy mieć świetny materac, ciszę w sypialni, odpowiednią temperaturę, to nie łudźmy się, że się wyśpimy. O ile odpowiednią aktywność można sobie zapewnić poprzez wyjście na spacer, basen czy siłownie, to walka ze stresem nie jest prosta i czasami należy uzyskać pomocy z zewnątrz. Stres to jedna z najgorszych rzeczy do wyeliminowania, by zapewnić sobie odpowiednią jakość snu.

CZY DOBRY MATERAC MOŻE ZMNIEJSZYĆ BÓLE PLECÓW


Materac i bóle plecówJeżeli myślimy, że materac może wyeliminować bóle kręgosłupa z przykrością odpowiadamy, że nie zawsze i nie w każdym przypadku. Jednakże mamy również dobrą wiadomość, duży procent problemów z bólem pleców wywołanych jest przez źle dobrany materac. Problemy z kręgosłupem mogą być spowodowane przez kilka czynników: mała aktywność fizyczna, zbyt duża aktywność fizyczna, uraz kręgosłupa, praca siedząca lub po prostu źle dobrany materac. O ile możemy zwiększyć aktywność fizyczną lub zmienić materac na lepszy, to niestety wyeliminowanie niektórych czynników powodujących problemy z kręgosłupem może być trudne lub nawet nie wykonalne. Jedynie co możemy zrobić aby poprawić sobie jakość życia to  wymiana materaca na lepszy. Jest to najprostszy sposób ale bardzo konieczny, jeżeli chcemy zniwelować albo nawet całkowicie wyeliminować bóle kręgosłupa.

ODPOWIEDNIA TEMPERATURA W SYPIALNI


Temperatura w sypialniAktywnie spędzasz czas, nie cierpisz na bóle kręgosłupa, nie jesteś zestresowany, chodzisz o odpowiedniej godzinie spać i śpisz tyle godzin co potrzeba a jednak nie możesz się wyspać? Tutaj najprawdopodobniej mają wpływ czynniki zewnętrze w Twojej sypialni. Przede wszystkim może to być zły materac, jeśli podejrzewasz, że Twój materac nie jest dostosowany dla Ciebie, nie czekaj! i jak najszybciej go wymień. Nowy materac to nie mały wydatek, ale  znacznie ważniejsze jest Twoje zdrowie. Jeżeli materac nie jest przyczyną naszego złego samopoczucia, koniecznie sprawdź czy sypialnia jest odpowiednio wentylowana oraz czy temperatura oscyluje w granicach 19-21 stopni. Oczywiście ciężko o taką temperaturę w upalne dni. Dlatego zostaje nam wspomaganie się wiatrakiem lub zamontowaniem drogiej klimatyzacji. Odpowiednia temperatura bardzo poprawia jakość snu.

CZYNNIKI WPŁYWAJĄCE NA ZŁĄ JAKOŚĆ SNU


Oglądanie telewizji w sypialniNawet nie zdajemy sobie sprawy ile czynników zewnętrznych może wpłynąć negatywnie na jakość naszego snu. To co robimy co wieczór przed snem w naszej sypialni tak jak oglądanie telewizora, tabletu czy komórki. bardzo źle wpływa nasz sen. Nie róbmy tego!.  Następnym negatywnym czynnikiem na który mamy niewielki wpływ i spotyka najczęściej kobiety to chrapanie partnera. Dla kobiet jest to istny dramat, który czasami prowadzi do rozstania lub rozwodu.   Na to są tylko trzy rady albo wysłać partnera do lekarza, albo jeżeli jest taka możliwość wysłać go do innego pokoju albo ostatecznie zakupić zatyczki do uszu. Ostatnią rzeczą, którą należy się wystrzegać to palenie papierosów w sypialni oraz picia alkoholu przed snem, który znacznie skraca nam fazę REM.

ZADBAJ O SWOJĄ SYPIALNIE


Zadbaj o sypialnięAktywnie spędzasz czas, nie cierpisz na bóle kręgosłupa, nie jesteś zestresowany, chodzisz o odpowiedniej godzinie spać i śpisz tyle godzin co potrzeba a jednak nie możesz się wyspać? Tutaj najprawdopodobniej mają wpływ czynniki zewnętrze w Twojej sypialni. Przede wszystkim może to być zły materac, jeśli podejrzewasz, że Twój materac nie jest dostosowany dla Ciebie, nie czekaj! i jak najszybciej go wymień. Nowy materac to nie mały koszt, ale  znacznie większym kosztem jest Twoje zdrowie. Jeżeli materac nie jest przyczyną naszego złego samopoczucia, koniecznie sprawdź czy sypialnia jest odpowiednio wentylowana oraz czy temperatura oscyluje w granicach 19-21 stopni. (nie dotyczy upalnych dni) Odpowiednia temperatura bardzo poprawia jakość snu.

Wymiar materaca

Wymiar materaca ma znaczenie

Jeżeli nie dotyczą Cię wszystkie opisane powyżej czynniki zaburzające Twój sen, można podejrzewać, że problem tkwi w zbyt małym materacu. Materac, który posiadasz może być dla Ciebie po po prostu za wąski, Brak odpowiedniej przestrzeni spania może uniemożliwiać przyjmowanie odpowiednich pozycji podczas snu. Standardowo materace dzielą się na jednoosobowe oraz dwuosobowe. 

Materace jednoosobowe

 • ..80x200
 • ..90x200
 • 120x200

Materace dwuosobowe

 • 140x200
 • 160x200
 • 180x200

MATERACE JEDNOOSOBOWE


Oglądanie telewizji w sypialniMaterace jednoosobowe standardowo produkowane są w następujących wymiarach: 80x200, 90x200, 120x200. Materac o wymiarach 80x200 i 90x200 zazwyczaj polecany jest zarówno dla dzieci młodszych jak i starszych, do łóżek piętrowych, osób szczupłych oraz do hoteli. Osoby dorosłe, szczególnie o wyższej wadze mogą na materacu o takim wymiarze się po prostu nie wyspać. Materac o wymiarach 120x200 to najlepsza propozycja dla każdej grupy wiekowej, zaczynając od dzieci a kończąc na osobach nawet o wysokiej wadze. Warunkiem zakupu takiego materaca to większa przestrzeń w pokoju dziecięcym lub sypialni. Zazwyczaj się przyjmuje, że minimalna przestrzeń to 7m/2

MATERACE DWUOSOBOWE


Zadbaj o sypialnięMaterace dwuoosobowe standardowo produkowane są w następujących wymiarach: 140x200, 160x200, 180x200. Materac o wymiarach 140x200 zazwyczaj polecany jest dla par o szczupłej sylwetce, nie potrzebujących większej powierzchni spania. Jest to najbardziej kompromisowe rozwiązanie dla par posiadających małą sypialnię (poniżej 10m/2). Materac chętnie kupowany do hoteli. Materac o wymiarach 160x200 to najbardziej popularny i najchętniej kupowany materac zarówno dla par oraz do hoteli. Polecany do większych sypialni (powyżej 10m/2. Materac 180x200 ze względu na dużą szerokość polecany jest najczęściej do bardzo dużych sypialni (powyżej 12-15 m/2).

Odpowiednio dobrany materac

Odpowiednio dobrany materac to podstawa dobrego snu

Osoby możemy podzielić na dwie grupy: I grupa są to osoby bardziej szczęśliwe, które mogą wyspać się dosłownie na wszystkim. Natomiast II grupa są to osoby mniej szczęśliwe, gdzie tylko przy odpowiednio dobranym materacu mogą się porządnie wyspać, nie wstając przy tym rano połamanym. Czy to znaczy, że tylko II grupa osób, potrzebuje precyzyjnie dobranego materaca o wysokim komforcie a I grupa już nie? Niestety nie! Odpowiednio dobrany materac jest konieczny dla wszystkich bez względu do której grupy należą. Kręgosłup mamy tylko jeden i u każdego człowieka w pewnym wieku w mniejszym lub większym stopniu zaczyna szwankować. Materac działa dwutorowo: rozluźnia mięśnię stabilizujące kręgosłup, dzięki czemu osoby z bólami pleców odczuwają często bardzo dużą ulgę ale również działa profilaktycznie dla osób zdrowych, przesuwając w czasie ewentualne późniejsze problemy z kręgosłupem. Dlatego osoby dbające o zdrowie powinny wyposażyć się w jak najlepszy materac. Nasz kręgosłup za to nam podziękuję.

+

JUŻ DZIESIĄTKI TYSIĘCY

naszych materacy kieszeniowych do spania oraz produktów i akcesoriów sypialnianych
zagościło w Państwa sypialniach a także w hotelach.

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.
Produkt dodany do porównania
Produkt dodany do listy życzeń