Materac dla dziecka

Wybór odpowiedniego materaca dla dziecka to nie lada wyzwanie dla każdego rodzica. Obecnie na rynku dostępny jest szeroki wybór modeli, co utrudnia to zadanie. Jednak w celu jego ułatwienia wystarczy zwrócić uwagę na kilka najważniejszych kwestii, dzięki którym można mieć pewność, że wybrany wariant spełni wszelkie oczekiwania i potrzeby malucha. W dzisiejszym wpisie przedstawiamy kilka wskazówek, które ułatwią wybór odpowiedniego materaca dla dziecka, dlatego zachęcamy do przeczytania lektury i skorzystania z naszych porad.

Jaką dziecku wybrać najlepszą twardość materaca?

Odpowiednio dobrany materac dla dziecka zapewni maluchowi komfortowy sen i pełną wygodę podczas leżenia w łóżku. Jednym z najważniejszych czynników, którymi powinniśmy się kierować podczas wyboru, jest twardość. Niewłaściwe podparcie może prowadzić do powstania wad postawy, bądź je pogłębiać. Oczywiście w tej kwestii nie można popadać w skrajności. Wielu rodziców wychodzi z założenia, że im miększy materac dla dziecka, tym lepszy. Jednak nic bardziej mylnego. Maluch, który będzie za bardzo zapadał się w materacu, będzie miał ograniczoną swobodę ruchu, co jest nie tylko niezdrowe, ale również niebezpieczne. Warto także wiedzieć, że za twardy materac także nie jest właściwym wyborem. Właśnie z tego względu warto znaleźć złoty środek, decydując się na średnio-twardy materac, ze zwróceniem szczególnej uwagi na jego elastyczność.

Jakie wypełnienie materaca dla dziecka wybrać?

Materace dla dzieci, podobnie jak modele dla dorosłych, różnią się między sobą także wypełnieniem, które ma kluczowy wpływ na wygodę. Do popularnych wariantów należą materace z pianki wysokoelastycznej, które sprawdzą się dla niemowląt i starszych dzieci. Zapewniają wzorową cyrkulację powietrza i równomiernie rozkładają ciężar. Ponadto są higieniczne i zdrowe, gdyż zapobiegają rozwojowi pleśni i grzybów. Warto także wspomnieć o ich wysokiej trwałości. Kolejną propozycję stanowią materace lateksowe, które gwarantują stabilne podparcie ciała i dobrą przewiewność. Są odporne na deformacje i nie gromadzą w swoim wnętrzu wilgoci. Materace kieszeniowe to idealny wybór dla starszych dzieci i nastolatków, gdyż dobrze podpierają ciało, a sprężyny szybko wracają do swojej pierwotnej wysokości. Są odporne na uszkodzenie, dzięki czemu zapewniają wieloletnią trwałość.

Jaki idealny rozmiar materaca dziecięcego?

Równie ważną kwestią jest odpowiednia wielkość materaca dla dziecka. Wielu rodziców decyduje się na typowo dziecięce rozmiary, co nie do końca jest dobrym rozwiązaniem, gdyż maluchy szybko rosną, z czym wiąże się konieczność kupna nowego. Doskonałym wyborem jest zdecydowanie się na rozmiar 80x180 cm lub 90x190 cm, a także na standardowy model 90x200 cm. Oczywiście w kwestii wielkości materaca dużą rolę odgrywa wiek dziecka oraz to, jak szybko rośnie i zmienia się jego postawa.

Na jakiej grubości materaca powinno spać dziecko?

Kolejnym parametrem materaca jest jego grubość. Pociechy nie ważą tyle co dorośli, dlatego grubość wybranego modelu nie musi być tak duża, jak w przypadku rodziców. Dla dzieci do 12 roku życia wystarczająca powinna być grubość około 10-12 cm. Po przekroczeniu 13 roku życia warto zdecydować się na grubszy materac, nawet w standardowej wysokości zalecanej dla osób dorosłych, np. o wysokości 18-20 cm lub więcej.

Jaki wybrać pokrowiec na materacu dla dziecka?

Ważną kwestią jest także uzupełnienie materaca dla dzieci o odpowiedni pokrowiec, który zapewni higienę, a także możliwość szybkiego odświeżenia w razie potrzeby. W ten sposób unikniemy rozwoju szkodliwych i niebezpiecznych dla zdrowia grzybów i bakterii. $desc Zastanawiasz się, jaki materac dla dziecka wybrać i na co zwrócić uwagę podczas zakupu? Skorzystaj już dziś z naszych rad i wskazówek!

Zobacz najlepsze materace dla dzieci!

Poniżej przedstawiamy najlepsze materace dla dziecka oferowane w naszym sklepie internetowym.

1. Materac piankowy (bez sprężyn) VILIA Memory hr. Zbudowany jest z dwóch najwygodniejsztch pianek: termoelastyczna oraz wysokoelastyczna. Materac polecany na każdą  grupę wiekową dzieci. Polecany do standardowych łóżek dziecięcych jak i do łóżek piętrowych.

2. Materac kieszeniowy 7 strefowy EUFORIA Memory. Na bazie pianki termoelastycznej oraz elastycznej. Polecany na każdą  grupę wiekową dzieci. Najlepszy stosunek ceny to wygody.

3. Materac kieszeniowy 7 strefowy INTENSO Memory. Na bazie pianki termoelastycznej oraz wysokoelastycznej. Polecany na każdą  grupę wiekową dzieci. Bardzo wygodny, idealny dla dziecka z alergią lub z problemami z kręgosłupem.

4. Nowej generacji materac hybrydowy. Kieszeniowy 7 strefowy INTENSO Exclusive. Na bazie pianki termoelastycznej oraz  wysokoelastycznej. Polecany na każdą  grupę wiekową dzieci. Najwygodniejszy materac w naszym sklepie, idealny dla dziecka z alergią lub z problemami z kręgosłupem.

Materace infolinia
  • Zastanawiasz się jaki materac wybrać dla dziecka
Nie czekaj, zadzwoń!
  • 222 44 11 22
9:00-19:00 / 7 dni w tygodniu

Skontaktuj się z Nami! a pomożemy Ci wybrać najlepszy materac kieszeniowy lub piankowy dla dziecka

Już 15 lat w Państwa domach!

Od 15 lat zajmujemy się tworzeniem i produkcją najbardziej wygodnych a zarazem najlepszych materacy dla dzieci, zarówno kieszeniowych, jak i piankowych do pokoju dziecięcego. Czego dowodem są otrzymane najbardziej prestiżowe nagrody i wyróżnienia. Nasze materace dla dzieci produkujemy na każdy wymiar.

+
JUŻ PONAD PIĘĆDZIESIĄT TYSIĘCY
Naszych materacy w tym dziecięcych: kieszeniowych i piankowych
do łóżek 80X200; 90X200; 120X200;
Zagościło w pokojach Państwa dzieci

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.
Produkt dodany do porównania
Produkt dodany do listy życzeń